MELEK İLE SERHAT

Melek ile Serhat

MS Hastalığına dikkat çekecekler!

Türkiye MS Derneği ve yönetmen Gani Müjde, MS (Multipl Skleroz) hastalığını anlatmak için bir araya gelerek bir ilki gerçekleştirdi. MS hastalığının daha iyi anlaşılmasını hedefleyen 5 bölümlük ‘Melek ile Serhat’ dizisinde başrolleri ünlü oyuncular Aslı Tandoğan ve Engin Hepileri paylaşıyor.

Gani Müjde, MS’lilerin hikayelerinden ilham alarak senaryo ekibiyle birlikte yazdığı ve yönetmenliğini gerçekleştirdiği diziyle MS hastalığı hakkında farkındalık yaratmak ve MS’lilere sosyal yaşamda destek vermek üzere Türkiye’de bir ilki gerçekleştirdi. MS hastalığını bir aşk hikayesi çerçevesinde anlatan ‘Melek ile Serhat’ senaryosunun bütününde bir hastalığa dikkat çeken Türkiye’deki ilk dizi olma özelliğini taşıyor.

Türkiye’de yaklaşık kırk bin kişiyi etkileyen MS hastalığıyla ilgili toplumda bilinen yanlışlara dikkat çekerek hastalıkla ilgili doğru bilgileri Gani Müjde’nin mizahi diliyle aktarmayı hedefleyen, ünlü oyuncular Aslı Tandoğan ve Engin Hepileri’nin başrollerini paylaştığı ‘Melek ile Serhat’ dizisinde, MS hastalığı tesadüflerle gelişen esprili bir aşk hikayesi çerçevesinde anlatılıyor.

Hedefimiz MS’i anlatmak

Projeyi hayata geçiren Türkiye MS Derneği Başkanı Ayşen İnci, MS’lilerin, daha bilinçli ve aktif yaşamayı arzu eden bir hasta grubu olduğunu belirterek Türkiye’de bir ilke imza atmalarının bu sayede olduğunu vurguladı. İnci; “Dernek olarak MS’lilerin yaşamdan kopmadan mutlu yaşayabilecekleri bir dünya düşlüyoruz. Bunun için atılması gereken en temel adım ve amacımız bu hastalığın toplumda doğru bilinmesini sağlamak. Biz de dernek olarak bu yolda, MS hastalığını tüm yönleriyle tanıtarak toplumu bilinçlendirmek ve sosyal-psikolojik destek sağlayarak MS’lilerin yaşam kalitesini yükseltmek için çalışıyoruz. Bu projede de hedefimiz, dizi seyretmeyi çok seven Türk halkına, tıbbi terimlerdense mizahi öğrelerin serpiştirildiği bilgilendirici bir dizi ile MS’i anlatmaktı” diye konuştu.

‘Melek ile Serhat’  yolarkadasimsin.com ‘da.

 

Yapımcı : Tükenmezkalem Film/ Gani Müjde

Yönetmen : Gani Müjde

Senaryo : Gani Müjde

Oyuncular : Engin Hepileri, Aslı Tandoğan, Emre Kınay, Ayşen İnci, Merve Polat, Özlem Çakar, Serap Matyaş, Önder Açıkbaş, Ömer Duran, Ferdi Alver, Aybike Turan, Buğra Özmüldür, Ömer Köse, Alişan Özkan, Yasemin Hadıvent

More from tukenmezkalem
MELİH SELÇUK PİS YEDİLİ’DE!
Show Tv ekranlarında 3. sezona giren sevilen gençlik dizisi Pis Yedili’nin kadrosuna...
Read More
0 replies on “MELEK İLE SERHAT”