Harem

HAREM HİKAYE

Basurlular, Mezopotamya’da uzun yıllar boy göstermiş ve fakat tarihçilerin gözünden kaçmış bir halktır. Sultanları Mezopotamya’nın balta girmiş ormanlarında hüküm süren Basurlular’ın Sultanı Küçük Esat, onlarca cariyeyle dolu bir haremi ve 44 tane kız çocuğu olmasına rağmen tahtına varis olacak bir erkek çocuk sahibi olamamaktan muzdariptir.

Haremindeki kadınlar, Sultan’a bir erkek çocuk doğurup gelecekte valide sultan olmak için kıran kırana yarışırken, birbirlerinin ardından bin bir türlü entrikayı çevirmekten geri durmazlar. Sultan Küçük Esat’ın kızkardeşi Zehire Sultan ve Esat’ın üvey annesi Mozaikli Valide Sultan ise başka hesaplar peşindedir. Tahtın Zehire’nin oğlu Vekilcan’a kalması için Sultan Küçük Esat’ın bir erkek çocuk sahibi olmadan ölmesi gerekmektedir.

Zehire ve Mozaikli Valide Sultan, Esat’ın veziri Çıngıraklı Hamit Paşa’nın da yardımıyla bir suikastçı kiralayıp emellerine ulaşmaya çalışırlar. Üstelik Sultan Küçük Esat’ın başındaki tek dert bunlar değildir.

Basurlular’ın ezeli ve ebedi rakibi Kırım Kongo Beyliği

Basurlular’ın ezeli ve ebedi rakibi Kırım Kongo Beyliği’nin hükümdarı Ulan Bator, Esat’tan kurtulup Basur Sultanlığı’nı ele geçirmek için kanlı bir plan yapar. Ve bu planın başaktörü, Ulan Bator’un güzeller güzeli kızkardeşi Abide Sultan’dır…

HAREM KÜNYE

Yapım : Tükenmezkalem Film

Yönetmen : Süleyman Seçik

Senaryo : Gani Müjde

Görüntü Yönetmeni : Emre Aydın Deniz

Sanat Yönetmeni : Selim Keleşoğlu

Oyuncular : Levent Üzümcü, Mehmet Ali Erbil, Nurseli İdiz, Önder Açıkbaş, Gamze Karaman, Murat Arkın, Serhan Arslan, Belma Canciğer Müjde, Çiçek Dilligil, İnci Pars, Hande Katipoğlu, Başak Sayan, Zuhal Yalçın, Ömür Özdemir, Melis Tüzüngüç, Uraz Kaygılaroğlu, Hatice Pınar Köklü, Eda Gülten, Emin Önal, Erdi Bolat

 

Harem Dizisi Bölümlerini İzlemek için tıklayın!

 

0 replies on “Harem”