‘Melek ile Serhat’ MS’i anlatacak!

MS Hastalığına dikkat çekecekler!

Türkiye MS Derneği ve yönetmen Gani Müjde, MS (Multipl Skleroz) hastalığını anlatmak için bir araya gelerek bir ilki gerçekleştirdi. MS hastalığının daha iyi anlaşılmasını hedefleyen 5 bölümlük ‘Melek ile Serhat’ dizisi çok yakında seyirciyle buluşacak. ‘Melek ile Serhat’ta başrolleri ünlü oyuncular Aslı Tandoğan ve Engin Hepileri paylaşıyor.

Gani Müjde, MS’lilerin hikayelerinden ilham alarak senaryo ekibiyle birlikte yazdığı ve yönetmenliğini gerçekleştirdiği diziyle MS hastalığı hakkında farkındalık yaratmak ve MS’lilere sosyal yaşamda destek vermek üzere Türkiye’de bir ilki gerçekleştirdi. MS hastalığını bir aşk hikayesi çerçevesinde anlatan ‘Melek ile Serhat’ senaryosunun bütününde bir hastalığa dikkat çeken Türkiye’deki ilk dizi olma özelliğini taşıyor.

Türkiye’de yaklaşık kırk bin kişiyi etkileyen MS hastalığıyla ilgili toplumda bilinen yanlışlara dikkat çekerek hastalıkla ilgili doğru bilgileri Gani Müjde’nin mizahi diliyle aktarmayı hedefleyen, ünlü oyuncular Aslı Tandoğan ve Engin Hepileri’nin başrollerini paylaştığı ‘Melek ile Serhat’ dizisinde, MS hastalığı tesadüflerle gelişen esprili bir aşk hikayesi çerçevesinde anlatılıyor.

Dizide ayrıca Merve Polat, Özlem Çakar, Ferdi Alver, Aybike Turan, Buğra Özmüldür, Ömer Köse ve Alişan Özkan oyunculuklarıyla farklı karakterlere hayat veriyor. Aynı zamanda Türkiye MS Derneği Başkanı olan tiyatro sanatçısı Ayşen İnci de dizide rol alıyor.

Diziye konuk oyuncu olarak destek veren ünlü isimler arasında ise Emre Kınay, Önder Açıkbaş, Serap Matyaş, Ömer Duran ve Yasemin Hadivent yer alıyor.

 

Hedefimiz MS’i anlatmak

Projeyi hayata geçiren Türkiye MS Derneği Başkanı Ayşen İnci, MS’lilerin, daha bilinçli ve aktif yaşamayı arzu eden bir hasta grubu olduğunu belirterek Türkiye’de bir ilke imza atmalarının bu sayede olduğunu vurguladı. İnci; “Dernek olarak MS’lilerin yaşamdan kopmadan mutlu yaşayabilecekleri bir dünya düşlüyoruz. Bunun için atılması gereken en temel adım ve amacımız bu hastalığın toplumda doğru bilinmesini sağlamak. Biz de dernek olarak bu yolda, MS hastalığını tüm yönleriyle tanıtarak toplumu bilinçlendirmek ve sosyal-psikolojik destek sağlayarak MS’lilerin yaşam kalitesini yükseltmek için çalışıyoruz. Bu projede de hedefimiz, dizi seyretmeyi çok seven Türk halkına, tıbbi terimlerdense mizahi öğrelerin serpiştirildiği bilgilendirici bir dizi ile MS’i anlatmaktı” diye konuştu.

‘Melek ile Serhat’ çok yakında yolarkadasimsin.com ‘da.

More from tukenmezkalem
HAREM KADROSUNA SÜRPRİZ İSİM
FOX TV’nin sevilen komedi dizisi Harem, kadrosuna Hande Katipoğlu’nu kattı. Pis Yedili’de...
Read More
0 replies on “‘Melek ile Serhat’ MS’i anlatacak!”